+90 212 880 61 14

Sosyal Medyada Biz}

Hızlı İletişim Bilgileri
0 (212) 880 61 14 info@detayenerji.com Yakuplu Mah. 40 / Sokak No : 2 Kat : 2 No :3, Beylikdüzü / Yakuplu, 34500
TÜMÜNÜ GÖR

Sunlight Sistem, Detay Enerji’e özgü bir tasarımdır. İklimsel unsurları göz önünde bulunduran Detay Enerji, bu sistemi soğuk iklimli bölgeler için tasarlamıştır. Bu sistemde depolar dik konumdadır. Detay Enerji’ın en son teknolojileri kullanarak ürettiği Sunlight Sistem doğal sirkülasyon yöntemiyle çalışır.

solar-water-heaterKapalı devre olarak çalışan kollektörün içinde bulunan ısıtıcı sıvı, güneş enerjisiyle ısındığında yoğunluğu azalır ve yükselmeye başlayarak deponun sıcak bölmesinde bulunan serpantin içinde hareket edip suyun ısınmasını sağlar. Bu depo üst kısımda soğuk su, alt kısımda sıcak su bulunan iki bölümden oluşur. Şebekeden gelen soğuk su ilk önce üst bölüme girer. Depodan sıcak su kullanıldığında üst bölümden alt bölüme soğuk su akışı olur. Akan soğuk su ısınır ve böylece sıcak su elde edilmiş olunur.

 

  • Özellikleri

Sistemin çalışması için herhangi bir pompa (elektrik) kullanılmaz.
Sistemde farklı kollektörler kullanılabilir. Kollettörler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Bu sistemin parçaları tamamen vidalı ve birbirine geçmelidir. Bu yüzden montaj esnasında herhangi bir kesim ya da kaynak işlemi gerektirmez. Dolayısıyla geleneksel sistemlerde ortaya çıkan montaj güçlüğü ve ilerleyen yıllarda görülen paslanma problemi görülmez.
Ürünlerimizde kullanılan iç ve dış bağlantı elemanlarının hepsi özel dizayn edilmiş paslanmaz çelik ve pirinç malzemelerden oluşmaktadır. Bu malzemeler ürünün paslanmaya karşı ömrünü uzattığı gibi insan sağlığını da korur.
Sistem, alıcıya; Depo, Kollektörler, Oluk sacı ,Bağlantı Elemanları ve Sehpa takımından oluşan bir paket halinde teslim edilebileceği gibi parça halinde de sunulabilir.
Ürün, taşıma esnasında oluşabilecek hasarları önlemek amacıyla , özel Detay Enerji kartonu ile paketlenir.

  • Depo

Detay Enerji ‘ın insan sağlığını merkeze alarak geliştirdiği bu ürünün deposunun iç gövdesi 304 kalite krom çeliktir. Dış kısım 0.5 mm. aliminyum malzemeden imal edilmiştir.
Ürün deposunun izolasyon malzemesi, 50 mm. kalınlığında izole edilmiş CFC içermeyen poliüretan izolasyon veya izocamdır.
Deposundaki soğuk su haznesi sıcak su haznesinin hemen üzerindedir.
Bu ürünün deposunda , suyun seviyesi şamandırayla kontrol edilir.

  • Sehba

Özellikle nemli bölgelerde görülen paslanma ve boyanın dökülmesi problemi sistem sehpalarının tamamının elektrostatik toz boya ile boyanmasıyla ortadan kalkar.
Montaj noktasında büyük kolaylık sunan bu sistem, montaj edilecek alanlara göre farklı sehpa seçeneklerine sahiptir.
Sunlight sehbalarında, oluk sacı ve sızdırmazlık contası kullanımı geleneksel sistemlerde yaşanan çatı güvenliği problemini ortadan kaldırır.
Sunlight, sıcak su ihtiyacına göre iki farklı sistem seçeneği sunar :

  • İki adet standart kollektörlü Paket Sistem (toplam 250 lt hacımlı)
  • Üç adet standart kollektörlü Paket Sistem (toplam 330 Lt hacımlı)
18 Aralık 2015
2.075 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

esenyurt parke - esenyurt parke fiyatları - esenyurt parke ustası - esenyurt parke firmaları - beylikdüzü spor salonu babalık testi